Zaproszenie - zakończenie roku

Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego

Dom Harcerza

 ul. Zielona 39

38-500 Sanok

tel. 60197110

www.zhpsanok.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sanok, 24 czerwca, 2015 r

Druhny i Druhowie!

Kończy się rok szkolny 2014/2015, jak zawsze pracowity i pełen wydarzeń. Wprawdzie przed nami Harcerska Akcja Letnia, kolonie, obozy, biwaki itp., ale spotkajmy się w poniedziałek 29 czerwca, o godz. 17.00 w Domu harcerza, aby podsumować miniony rok.. Serdecznie zapraszam. W programie oprócz wręczenia podziękowań za pracę, także krótka prezentacja najważniejszych wydarzeń, wręczenie mianowań na stopień podharcmistrzyni (Dh. Kasi i Dh. Ani), uroczyste pożegnanie instruktorów, którzy zdecydowali się na odejście ze służby.
To ważne spotkanie, proszę więc o niezawodne przybycie.

I proszę pamiętać o sprawozdaniach (jeszcze raz załączam).


Czuwaj!

/-/ hm. Krystyna Chowaniec

komendantka hufca

 

Program i zasady uczestnictwa Zlot Chorągwi Podkarpackie j ZHP 2015

{edocs}/images/zlot2015/zlot2015.pdf,700,400,link{/edocs}

Obóz w Myczkowcach

 Zapraszamy na obóz

do harcerskiej stanicy „Berdo” w Myczkowcach

 

Termin:  12 – 22 sierpnia 2015

Cena:  500 zł

Wiek uczestników: 11- 18 lat

            Obóz dla harcerek i harcerzy (lub chcących nimi zostać) prowadzony będzie sprawdzoną metodą harcerską, polegającą m.in. na uczeniu przez działanie, aktywnym wypoczynku, współpracy w grupie i samoobsłudze.  W programie obozu liczne piesze wędrówki po najbliższej okolicy (Myczkowce, Zwierzyń, Solina, Bóbrka), gry i zabawy zespołowe, konkursy muzyczne i plastyczne, pływanie na rowerkach wodnych, ogniska harcerskie. Program obozu obejmuje także naukę gier i zabaw terenowych, piosenek harcerskich, musztry itp. oraz zdobywanie sprawności.

            Na terenie ośrodka znajdują się boiska sportowe, sala gimnastyczna, łazienki z ciepłą wodą i prysznicami, stołówka, sala ze sprzętem tv-sat, miejsca ogniskowe. Wokół ośrodka znajdują się atrakcyjne turystycznie tereny, które będą miejscami wycieczek, gier i zabaw terenowych.

Czytaj więcej: Obóz w Myczkowcach

Propozycje programowe Hufca

Propozycje programowe od 15 maja do 23 czerwca:

 • 28 – 30 maja - Sanok nawiedzą Znaki Światowych Dni Młodzieży; pełnimy służbę w nocy 28/29 (czuwania w kościele oo. Franciszkanów). Proszę wędrowników i instruktorów, do 35 roku życia, o zgłaszanie się do wykonania zadania.

 • 29 - 31 maja – XVIII Zlot Harcerzy Ekologów kończący XXVI edycję Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „FLOREK”.

 • 2 czerwca (wtorek), godz. 17.00 – 19.00 – zbiórka kadry hufca (członkowie władz statutowych, stałych zespołów instruktorskich, drużynowi i przyboczni), w programie m.in. warsztaty dla prowadzących media społecznościowe (phm. Alicja Wosik)

 • 5 - 7 czerwca – XVII Złaz Seniorów Chorągwi Podkarpackiej ZHP
  w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach. Do 25 maja proszę o zgłaszanie
  się drużyn, które chciałyby pełnić rolę drużyny sztabowej.

 • 6 czerwca, sobota – VI Rajd Hufca ZHP Ziemi Sanockiej „Szlakiem Kurierów Beskidzkich ZWZ – AK”.

 • 21 czerwca, niedziela – XV Złaz Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego „Śladami Jana Pawła II po Bieszczadach
  i Beskidzie Niskim” (najprawdopodobniej wędruje z nami Ksiądz Biskup Adam Szal).

 • 23 czerwca, wtorek, godz. 10.00 - 12.00 - sesja popularnonaukowa
  w Muzeum Historycznym w Sanoku poświęcona 75. rocznicy zamordowania w nocy 5/6 lipca 1940 roku 112 więźniów sanockiego więzienia na górze Gruszka (jesteśmy współorganizatorem).

Kolonia językowa 2

Zapraszamy na kolonię krajoznawczo-wypoczynkową

z elementami nauki języka angielskiego

do harcerskiej stanicy „Berdo” w Myczkowcach

 

Termin:  14 - 24 lipca 2015 r.

Cena:  650 zł

Wiek uczestników: 10 - 16 lat

            Kolonia prowadzona będzie sprawdzoną metodą harcerską, polegającą m.in. na uczeniu przez działanie, aktywnym wypoczynku, współpracy w grupie i samoobsłudze. 

W programie kolonii liczne piesze wędrówki po najbliższej okolicy (Myczkowce, Solina, Zwierzyń, Bóbrka), gry i zabawy zespołowe, konkursy muzyczne i plastyczne, nauka technik harcerskich, pływanie na rowerkach wodnych. Program kolonii obejmuje także zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodami aktywnymi (m.in. zabawy tematyczne, gry, dyskusje, konwersacje) przez nauczyciela języka angielskiego.

            Na terenie ośrodka znajdują się boiska sportowe, sala gimnastyczna, łazienki z ciepłą wodą i prysznicami, stołówka, sala ze sprzętem tv-sat, miejsca ogniskowe. Wokół ośrodka znajdują się atrakcyjne turystycznie tereny, które będą miejscami wycieczek, gier i zabaw terenowych.

Czytaj więcej: Kolonia językowa 2

facebook_page_plugin