75 rocznica egzekucji na górze Gruszka

W niedzielę, 5 lipca, 2015 r. odbyły się uroczystości dla uczczenia pamięci 112 polskich patriotów, rozstrzelanych na górze Gruszka, za Tarnawą Górną, w nocy 5/6 lipca 1940 r. Byli to tzw. "turyści Sikorskiego" (na naszym terenie zwani „węgiernikami”), czyli ochotnicy idący do tworzącej się we Francji polskiej armii oraz ich przewodnicy z Sanoka i okolic.

https://goo.gl/photos/7KTmBzNHnZre4Chh7  

Czytaj więcej: 75 rocznica egzekucji na górze Gruszka

Zadania publiczne 2015


Zadania publiczne realizowane przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej
im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego w 2015 roku.

1. Rajdy piesze „Szlakiem kurierów beskidzkich ZWZ –AK” – projekt realizowany w ramach zadaniaWspieranie i upowszechnianie kultury, wspieranie i upowszechnianie sportu, turystyka i krajoznawstwo”, dofinansowane przez Powiat Sanocki kwotą 2 tys. zł.

 

star

Zorganizowane zostaną dwa rajdy piesze wzdłuż dawnej trasy kurierskiej „Las”, przebiegającej w latach 1940-41 z Sanoka do Budapesztu. W każdym weźmie udział 40 osób – głównie harcerzy Hufca ZHP Ziemi Sanockiej, ale także młodzież spoza organizacji. Rajd pierwszy – przejście z Czaszyna, przez Kalnicę, Chryszczatą do Woli Michowej odbędzie się w czerwcu. Rajd drugi – przejście z Maniowa przez Balnicę do Żubraczego połączony będzie z odsłonięciem tablicy w miejscu dawnego dworu i odbędzie się we wrześniu. Na trasach rajdu odbędą się spotkania ze świadkami historii.

2. „Rady drużyn - szkołą liderów młodzieżowych” – projekt realizowany w ramach zadania „Wspieranie tworzenia programów autorskich, edukacji rówieśniczej przez liderów młodzieżowych” dofinansowany przez Gminę Miasta Sanoka kwotą 9 tyś. zł

san

„Rady drużyn – szkołą liderów młodzieżowych” to program obejmujący następujące zadania:

  • Różne formy szkolenia zastępowych i przybocznych. Doskonalenie umiejętności kadry instruktorskiej, zwłaszcza w zakresie motywowania
    i kształtowania postaw.
  • Systematyczne zbiórki zastępów i drużyn harcerskich.
  • Praca liderów młodzieżowych w sztabach organizacyjnych przedsięwzięć programowych.
  • Prowadzenie poradnictwa metodycznego, udostępnianie literatury i prasy.

Zaproszenie - zakończenie roku

Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego

Dom Harcerza

 ul. Zielona 39

38-500 Sanok

tel. 60197110

www.zhpsanok.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sanok, 24 czerwca, 2015 r

Druhny i Druhowie!

Kończy się rok szkolny 2014/2015, jak zawsze pracowity i pełen wydarzeń. Wprawdzie przed nami Harcerska Akcja Letnia, kolonie, obozy, biwaki itp., ale spotkajmy się w poniedziałek 29 czerwca, o godz. 17.00 w Domu harcerza, aby podsumować miniony rok.. Serdecznie zapraszam. W programie oprócz wręczenia podziękowań za pracę, także krótka prezentacja najważniejszych wydarzeń, wręczenie mianowań na stopień podharcmistrzyni (Dh. Kasi i Dh. Ani), uroczyste pożegnanie instruktorów, którzy zdecydowali się na odejście ze służby.
To ważne spotkanie, proszę więc o niezawodne przybycie.

I proszę pamiętać o sprawozdaniach (jeszcze raz załączam).


Czuwaj!

/-/ hm. Krystyna Chowaniec

komendantka hufca

 

Zaproszenie dla nauczycieli

Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego

Dom Harcerza

 ul. Zielona 39

38-500 Sanok

tel. 60197110

www.zhpsanok.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sanok, 24 czerwca, 2015 r

 

 

Szanowni Państwo! Nauczyciele Szkół w Powiecie Sanockim.

        Jeżeli Państwo chcieliby zostać harcerskim wychowawcą, poznać unikalną i sprawdzoną metodę harcerskiego wychowania uprzejmie zapraszamy na obóz szkoleniowy przygotowujący do funkcji drużynowego.

      Obóz odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia 2015 r. w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach. Dla Nauczycieli, którzy zdeklarują współpracę z Hufcem ZHP Ziemi Sanockiej, odpłatność za udział w kursie (zakwaterowanie w domkach campingowych, całodzienne wyżywienie) wynosi 200 zł. Oprócz zajęć będzie czas na rekreację i odpoczynek oraz poznawanie pięknych okolic Jeziora Myczkowieckiego.

Więcej informacji na stronie internetowej hufca.

Czuwaj!

/-/ hm. Krystyna Chowaniec

komendantka hufca

Program i zasady uczestnictwa Zlot Chorągwi Podkarpackie j ZHP 2015

{edocs}/images/zlot2015/zlot2015.pdf,700,400,link{/edocs}

facebook_page_plugin