Odsłonięcie tablicy w Żubraczem

Z inicjatywy naszego hufca, przy ogromnej pomocy Nadleśnictwa Cisna i wielu prawdziwych Przyjaciół (m.in. architekt Mariola Sidor, geodeci Katarzyna i Grzegorz Poliwkowie, Pracownia Plastyczna "Krokus" P. Heleny Haręnża) 19 września 2016 r. w Żubraczem koło Cisnej odsłonięto tablicę poświęconą Jadwidze z Gedroyciów Kociatkiewicz.
Ceremonii odsłonięcia dokonali: córki Anny Pauliny Filipiak (najbliższej współpracownicy Jadwigi Kociatkiewicz) - Alina Frąckowiak i Czesława Łojek, Janusz Barecki - wnuk Jadwigi Kociatkiewicz, Renata Sczepańska – Wójt Gminy Cisna oraz Władysław Chmurski – Nadleśniczy w Cisnej. Poświęcili tablicę i odmówili modlitwę za organizatorów, kurierów, przewodników oraz prowadzących punkty przerzutowe na trasie kurierskiej „LAS”, za rodziny Gedroyciów,
Kociatkiewiczów, Filipiaków i Woźniców, którzy na tej ziemi z poświęceniem i odwagą walczyli o wolność Polski, księża: ks. hm. Tomasz Latoszek, ks. Andrzej Szkoła i ks. Zbigniew Łuc. Następnie w Cisnej odbyła się sesja popularnonaukowa na temat przerzutów granicznych; referaty wygłosili - Andrzej Romaniak i Krystyna Chowaniec, koordynatorka całego przedsięwzięcia. 
Umieszczenie tablicy w Żubraczem było częścią projektu "Trasa kurierska Las" wspartego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra 2016". 
Dziękuję z całego serca wszystkim uczestnikom uroczystości, chociaż niektórzy mieli dość daleko (krewni Jadwigi Kociatkiewicz i Pauliny Filipiak, uczniowie Gimnazjum w Czarnej z Anią Łysyganicz, czy hm. Zofia Nowakowska z Rzeszowa). Dziękuję całej mojej harcerskiej ekipie. Dziękuję mieszkańcom Gminy Cisna za otwartość, zainteresowanie i pomoc.
Czuwaj!
 Relacja K.CH.
Zapraszamy na stronę poświeconą projektowi: http://www.trasakurierskalas.pl/ 
 
 
List od Posła P. Uruskiego
 
 
 
list nacz
facebook_page_plugin