Komunikat BŚP 2015

logo bsp2015Komunikat w sprawie wyjazdu do Krakowa w dniu 13 grudnia 2015 r. :

Zbiórka przed wyjazdem na parkingu koło ODK „Gagatek” (osiedle Błonie) o godz. 7.00. Powrót planowany ok. 23.00 w to samo miejsce.

 • Warunki uczestnictwa – dobry stan zdrowia, ukończone 11 lat, zgłoszenie się i wpłacenie składki zadaniowej w wysokości 30 zł
  do 8 grudnia.

 Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo będą miały osoby wyróżniające się w pracy harcerskiej.

 • Zgłoszenia z podaniem adresu i nr PESEL przekazują drużynowi na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pliki doc.  wg wzoru:

Lp. Imię i nazwisko PESEL Adres Podpis

Uwagi inne:

 1. Ubranie – bierzemy mundury; dziewczęta ubierają do spódnicy mundurowej grube czarne getry. Ewentualnie mogą też jechać w spodniach – koniecznie ciemnych, najlepiej czarnych. Chłopcy ciemne spodnie i pod spód getry/kalesony. Na wierzch ubieramy czarne, szare lub czerwone kurtki. Szaliki, czapki, rękawiczki proszę wziąć
  w ciemnych kolorach. Bierzemy także harcerskie nakrycia głowy. Prognozy są dość dobre – w Krakowie ma być w niedzielę + 10 stopni. Harcerski i harcerze, którzy byli na wyprawie Monte Cassino jadą w kurtkach, które dostali na tamten wyjazd (oczywiście pod spód ubieramy się na „cebulkę”).
 1. Jedzenie – bierzemy na cały dzień, chociaż będzie możliwość kupienia różnych przysmaków na kiermaszu świątecznym na Rynku. Proszę wziąć konkretne jedzenie,
  a nie „śmieci” typu chipsy, paluszki, batoniki. Nie bierzemy napojów gazowanych. Najlepiej termos z herbatą, ale gorącą herbatę pijemy tylko na postojach.
 1. Pieniądze – nie bierzcie dużo, nie będzie czasu na większe zakupy. Moim zdaniem 20-30 zł wystarczy, ale decydują o tym Wasi Rodzice.
 1. Zwiedzanie – mamy zarezerwowane wejście do podziemi Rynku na godz. 12.00
  (I grupa i 2.30 – II grupa), o 14.30 zwiedzanie katedry na Wawelu z przewodnikiem.
 1. Proszę drużynowych o posiadanie numerów telefonów do Rodziców.
 1. Osobiste rzeczy i prowiant pakujemy do małych plecaków. Tak się spakujcie, aby mieć jeden nieduży bagaż. Ręce mają być wolne!
 1. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną przed podróżą zażyją lekarstwo, wezmą je też ze sobą i na pół godziny przed wyjazdem z Krakowa zażyją ponownie. Proszę przed wyjazdem z Sanoka poinformować o chorobie lokomocyjnej drużynowych lub mnie.
 1. Przed nami kolejna wyprawa – liczę na Wasze zdyscyplinowanie i wzajemną życzliwość. Jedzie nas dużo – 50, a więc musimy wszyscy zadbać, aby było bezpiecznie.
 1. W swoich telefonach niech każdy wpisze sobie numer do swoich drużynowych i do mnie (603 197 110).
 1.  I pewnie najważniejsze – jedziemy po Betlejemskie Światło Pokoju, które odpalone od lampy oliwnej w Grocie Narodzin Chrystusa, w sobotę uroczyście zostanie przyjęte we Wiedniu, a w nocy 12/13 grudnia zostanie przywiezione do Polski. Podczas apelu na Wzgórzu Wawelskim i dalszych uroczystości spotkamy władze naczelne ZHP
  i wielu harcerzy z całej Polski. Będziemy również uczestniczyć we Mszy Świętej
   w słynnym Kościele Mariackim. Przygotujcie się duchowo do tego ważnego wydarzenia. To będą naprawdę podniosłe chwile. Cieszę się, że tam będziemy razem.

Czuwaj!

Komendantka

Przesłanie BŚP 2015 - „Zauważ człowieka”

XXI wiek, to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki w XXI w. Owocem ich jest coraz szybsze i nie zawsze łatwiejsze życie codzienne. W tych warunkach o wiele łatwiej zgubić drogę, którą każdy człowiek podąża w rodzinie czy społeczeństwie. Człowiek jest zmuszony prosić o pomoc drugiego człowieka. Nie przychodzi mu to łatwo. Trudno zwrócić się do kogoś z prośbą o dobre słowo, o poradę, życzliwe wysłuchanie i zainteresowanie się naszymi sprawami. Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Trzeba wielkiej wrażliwości, aby ich dostrzec w tłumie. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie im pomoże. Są również i tacy, którzy nie chcą ujawnić swoich potrzeb, nieraz bardzo ważnych i pilnych. Ukrywają je. Czasami może to płynąć z ambicji, często  z nieśmiałości. A może delikatność nakazuje im ukrywanie swoich potrzeb ? Takich ludzi niełatwo dostrzec. Trzeba ich po prostu szukać.

My, harcerze ZHP, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli
z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby

 

facebook_page_plugin