Komunikat BŚP 2015
- Szczegóły
- Kategoria: aktualności
- Opublikowano: czwartek, 03, grudzień 2015 07:36
- Super User
- Odsłony: 36096
Komunikat w sprawie wyjazdu do Krakowa w dniu 13 grudnia 2015 r. :
Zbiórka przed wyjazdem na parkingu koło ODK „Gagatek” (osiedle Błonie) o godz. 7.00. Powrót planowany ok. 23.00 w to samo miejsce.
- Warunki uczestnictwa – dobry stan zdrowia, ukończone 11 lat, zgłoszenie się i wpłacenie składki zadaniowej w wysokości 30 zł
do 8 grudnia.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo będą miały osoby wyróżniające się w pracy harcerskiej.
- Zgłoszenia z podaniem adresu i nr PESEL przekazują drużynowi na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pliki doc. wg wzoru:
Lp. | Imię i nazwisko | PESEL | Adres | Podpis |
Uwagi inne:
- Ubranie – bierzemy mundury; dziewczęta ubierają do spódnicy mundurowej grube czarne getry. Ewentualnie mogą też jechać w spodniach – koniecznie ciemnych, najlepiej czarnych. Chłopcy ciemne spodnie i pod spód getry/kalesony. Na wierzch ubieramy czarne, szare lub czerwone kurtki. Szaliki, czapki, rękawiczki proszę wziąć
w ciemnych kolorach. Bierzemy także harcerskie nakrycia głowy. Prognozy są dość dobre – w Krakowie ma być w niedzielę + 10 stopni. Harcerski i harcerze, którzy byli na wyprawie Monte Cassino jadą w kurtkach, które dostali na tamten wyjazd (oczywiście pod spód ubieramy się na „cebulkę”).
- Jedzenie – bierzemy na cały dzień, chociaż będzie możliwość kupienia różnych przysmaków na kiermaszu świątecznym na Rynku. Proszę wziąć konkretne jedzenie,
a nie „śmieci” typu chipsy, paluszki, batoniki. Nie bierzemy napojów gazowanych. Najlepiej termos z herbatą, ale gorącą herbatę pijemy tylko na postojach.
- Pieniądze – nie bierzcie dużo, nie będzie czasu na większe zakupy. Moim zdaniem 20-30 zł wystarczy, ale decydują o tym Wasi Rodzice.
- Zwiedzanie – mamy zarezerwowane wejście do podziemi Rynku na godz. 12.00
(I grupa i 2.30 – II grupa), o 14.30 zwiedzanie katedry na Wawelu z przewodnikiem.
- Proszę drużynowych o posiadanie numerów telefonów do Rodziców.
- Osobiste rzeczy i prowiant pakujemy do małych plecaków. Tak się spakujcie, aby mieć jeden nieduży bagaż. Ręce mają być wolne!
- Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną przed podróżą zażyją lekarstwo, wezmą je też ze sobą i na pół godziny przed wyjazdem z Krakowa zażyją ponownie. Proszę przed wyjazdem z Sanoka poinformować o chorobie lokomocyjnej drużynowych lub mnie.
- Przed nami kolejna wyprawa – liczę na Wasze zdyscyplinowanie i wzajemną życzliwość. Jedzie nas dużo – 50, a więc musimy wszyscy zadbać, aby było bezpiecznie.
- W swoich telefonach niech każdy wpisze sobie numer do swoich drużynowych i do mnie (603 197 110).
- I pewnie najważniejsze – jedziemy po Betlejemskie Światło Pokoju, które odpalone od lampy oliwnej w Grocie Narodzin Chrystusa, w sobotę uroczyście zostanie przyjęte we Wiedniu, a w nocy 12/13 grudnia zostanie przywiezione do Polski. Podczas apelu na Wzgórzu Wawelskim i dalszych uroczystości spotkamy władze naczelne ZHP
i wielu harcerzy z całej Polski. Będziemy również uczestniczyć we Mszy Świętej
w słynnym Kościele Mariackim. Przygotujcie się duchowo do tego ważnego wydarzenia. To będą naprawdę podniosłe chwile. Cieszę się, że tam będziemy razem.
Czuwaj!
Komendantka
Przesłanie BŚP 2015 - „Zauważ człowieka”
XXI wiek, to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki w XXI w. Owocem ich jest coraz szybsze i nie zawsze łatwiejsze życie codzienne. W tych warunkach o wiele łatwiej zgubić drogę, którą każdy człowiek podąża w rodzinie czy społeczeństwie. Człowiek jest zmuszony prosić o pomoc drugiego człowieka. Nie przychodzi mu to łatwo. Trudno zwrócić się do kogoś z prośbą o dobre słowo, o poradę, życzliwe wysłuchanie i zainteresowanie się naszymi sprawami. Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Trzeba wielkiej wrażliwości, aby ich dostrzec w tłumie. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie im pomoże. Są również i tacy, którzy nie chcą ujawnić swoich potrzeb, nieraz bardzo ważnych i pilnych. Ukrywają je. Czasami może to płynąć z ambicji, często z nieśmiałości. A może delikatność nakazuje im ukrywanie swoich potrzeb ? Takich ludzi niełatwo dostrzec. Trzeba ich po prostu szukać.
My, harcerze ZHP, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli
z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość na cudze potrzeby