Zajęcia wspianczkowe
Zapraszamy do udziału w projekcie, który będzie kontynuacją przedsięwzięcia realizowanego w 2015r. w ramach FIO "Sport dla każdego - wspinaczka też uzależnia". Działania w ramach jego realizacji to promowanie wśród młodzieży i dorosłych sportu wspinaczkowego jako przeciwdziałanie uzależnieniom – czynny wypoczynek alternatywą dla złych nałogów oraz patologii społecznych. Nabór do projektu zostanie zrealizowany poprzez umieszczenie informacji na portalach www, szkołach, oraz przez ulotki zachęcające do uczestnictwa.
W ramach projektu zapraszamy do uczestnictwa w imprezach:
- promocyjnej (zapoznanie z projektem, techniki linowe, techniki wspinaczkowe): 26 września 2018 r.
- warsztatach wspinaczkowych ( nauka wspinaczki, obsługa sprzętu): 16 spotkań x 6 osób, terminy ustalane indywidualnie,
- zawodach wspinaczkowych: 24 listopada 2018 r.
- wspinaczkowej imprezie podsumowującej: 8 grudnia 2018 r.
Informacje i zapisy:
E-miał: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. kom. 695-415-069 ( Rysiek )
"Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”.
Regulamin XVIII Złazu
Regulamin XVIII Złazu
Hufca ZHP Ziemi Sanockiej
im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego
„Śladami Jana Pawła II po Bieszczadach i Beskidzie Niskim” Sanok – Zagórz
Kto chce naprawdę odnaleźć samego siebie, musi nauczyć się obcowania z przyrodą, bo oczarowanie jej pięknem wprowadza bezpośrednio w ciszę kontemplacji.
św. Jan Paweł II
1. Termin - 29 września 2018 r. sobota.
2. Trasa rajdu – przejście piesze z Sanoka do Zagórza. Czas przejścia około 3 godziny.
3. Organizator – komenda Hufca Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego.
4.Cele złazu:
- Upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II i poznanie Jego związków z naszym regionem
- Kształcenie prawidłowej postawy moralnej i duchowej harcerek i harcerzy.
- Poznawanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Beskidu Niskiego.
- Spotkanie i integracja środowisk harcerskich.
- Propagowanie turystyki górskiej.
Wywiad z druhem harcmistrzem Jerzym Kwaśniewiczem
Wywiad z druhem harcmistrzem Jerzym Kwaśniewiczem
- Początki działalności w harcerstwie
Nasze spotkanie Druh rozpoczął od historii swojej rodziny. Władysław Kwaśniewicz (Dzidek), ojciec druha Jerzego, działał przy komendzie męskiego hufca harcerskiego we Lwowie. Zatem korzenie rodzinne było dla druha priorytetowe, aby w duchu patriotyzmu rozwijać miłość i odpowiedzialność za losy ojczyzny. Ojciec druha był obrońcą Lwowa w 1918 roku, po przyjeździe do Sanoka współpracował m.in. z Druhem Czesławem Borczykiem, był ostatnim, przedwojennym komendantem sanockiego hufca harcerzy. Podczas II wojny światowej sanocki ruch harcerski nie kontynuował swojej działalności. Wielu z przedwojennych sanockich harcerzy brało udział w działaniach wojennych, także tracąc życie.
Prezentowane tu zdjęcia to dokumentacja, dyplomy i fotografie Władysława Kwaśniewicza, ojca Druha Jerzego.
Podczas wywiadu Druh prezentował pamiątki i archiwalne dokumenty, z których jest dumny, podkreślając pamięć
i wagę działalności swojego ojca.
Czytaj więcej: Wywiad z druhem harcmistrzem Jerzym Kwaśniewiczem
WYWIAD Z DRUHNĄ ALICJĄ WOLWOWICZ
Sanok, 17.08.2017r.
WYWIAD Z DRUHNĄ ALICJĄ WOLWOWICZ PRZEPROWADZONY PRZEZ UCZESTNIKÓW
KURSU PRZEWODNIKOWSKIEGO
17 sierpnia 2017r. przygotowujący się do pełnienia funkcji instruktorskiej, realizując zadanie kursowe, Emilia Szaszowska, Katarzyna Kosturska, Małgorzata Leszczyńska, Samuela Bałdyga i Marek Polny spotkali się z harcerskim seniorem- dh. phm. Alicją Wolwowicz. Druhna opowiadała o swej przeszłości, miejscu w którym się urodziła, o swojej rodzinie. Dużo mówiła o swojej harcerskiej przygodzie. W ciekawy sposób relacjonowała działalność harcerstwa na ziemiach polskich w XX wieku. Dowiedzieliśmy się dużo o przeszłych czasach sanockiego harcerstwa, o ludziach którzy je tworzyli. Druhna Alicja pokazała nam wiele pamiątek, m.in. drewnianą laskę swej drużyny, wiele zdjęć, mundur harcerski, a także swoje odznaczenia i nagrody. Poznaliśmy historie, które pozwoliły nam inaczej spojrzeć na świat.
Komunikat 1-2018
Komunikat 1/2018
Stowarzyszenie Wychowawców „Eleusis” w Sanoku, przy współpracy z Hufcem ZHP Ziemi Sanockiej i kołem ŚZŻAK w Sanoku rozpoczęło realizację projektu „Ludzie Lasu”
w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2018”. Na realizację projektu pozyskaliśmy kwotę 6 tyś. zł z Muzeum Historii Polski.
Celem projektu „Ludzie Lasu” jest gromadzenie i upowszechnianie informacji o trasie kurierskiej ZWZ - AK o kryptonimie „Las” (kontynuacja działań – w roku 2012 zostały umieszczone 2 tablice - koło Czaszyna i w Maniowie, przy drodze na Balnicę, a w 2016
w Żubraczem uhonorowano Jadwigę z Gedroyciów Kociatkiewicz, odbyło się też 11 rajdów "Szlakiem kurierów beskidzkich ZWZ-AK” organizowanych przez Hufiec Ziemi Sanockiej
i Klub Historyczny im. AK działający przy hufcu).