26. edycja Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji FLOREK

Na 26. edycję Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji FLOREK zaprasza niezmiennie Hufiec Ziemi Sanockiej im. ks. hm Zdzisława Peszkowskiego.

Opis
Druhny i druhowie! Miłośnicy przyrody!

W tym roku Harcerska Ogólnopolska Akcja Ekologiczna "Florek" swoje zadania skupiła wokół tematu "Oswajamy najbliższą przestrzeń." Pamiętajmy o tym, że aby zmieniać świat, trzeba zacząć od siebie i najbliższej okolicy. Nie jesteśmy w stanie przetrwać w oderwaniu od przyrody, chociaż czasami o tym zapominamy. 
Mamy nadzieję, że z radością przystąpicie do realizacji zadań! 

Regulamin:
1. Czas trwania akcji: 1 października 2014 r. do 10 maja 2015 r. Podsumowujący akcję "Florek" XVIII Zlot Harcerzy Ekologów odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 r. w Ośrodku Berdo, w Myczkowcach.
2. Uczestnicy: gromady zuchowe, drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze oraz koła przyrodnicze, klasy szkolne.
3. Zgłoszenia: do 15 października 2014r. prosimy przesyłać za pomocą formularza dostępnego w linku: 

https://docs.google.com/forms/d/1-Q5j_xkBY2M0fez19IZPExkt8nD72v344WRKjZlEnUY/viewform

4. Meldunki: po każdym wykonanym zadaniu prosimy o meldunki w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prace i zgromadzone materiały przywieźcie ze sobą na zlot podsumowujący akcję. Tam każda drużyna będzie mogła zaprezentować efekty swojej kilkumiesięcznej pracy na wielkiej wystawie. Tam też będziecie mogli podpatrzeć pomysły innych drużyn. Być może będą stanowiły dla Was inspirację do dalszej pracy na rzecz przyrody!
Liczymy na Waszą kreatywność!
 
Zadanie 1. "Osobliwości przyrody;
 
Z całą pewnością w Waszym otoczeniu znajdują się takie cuda przyrody, które warte są upowszechnienia. Być może jest to prastara aleja lipowa, a może dwa drzewa różnego gatunku zrośnięte ze sobą. Osobliwości nie brakuje wokół nas. Trzeba tylko wyostrzyć wzrok i otworzyć się na piękno otaczającego świata. Wyruszcie w teren, zabierzcie aparaty i stwórzcie prezentację multimedialną na ten temat. A może nakręcicie film? Liczymy na Waszą pomysłowość! 
Na meldunki w formie elektronicznej czekamy do 15 listopada 2014r. 

Zadanie 2. "Pomniki przyrody";

Wykorzystajcie wiedzę zawartą w opracowaniach przyrodniczych. Nawiążcie współpracę z LOP lub leśnikami. Zbierzcie teoretyczną wiedzę, a potem wyruszajcie w teren. Odszukajcie pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej w Waszej najbliższej okolicy. Pomyślcie jak upowszechnić te miejsca. Może wykonacie gazetkę tematyczną, a może "po oswojeniu" wybranego pomnika przyrody zaprowadzicie tam rodziców lub kolegów z klasy? Zadanie wykonajcie w dogodnym dla Was terminie. 
Na meldunki w formie elektronicznej czekamy do 15 stycznia 2015r.
 
Zadanie 3. "Nasz azyl";

Zorganizujcie cykl spotkań w Waszym ulubionym miejscu. Być może będzie to polana w lesie, a może plac ogniskowy w najbliższej okolicy, a może..... Każdy z Was wie najlepiej jaki jest jego azyl i gdzie czuje się najlepiej! W czasie tych spotkań dokumentujcie zmiany zachodzące w przyrodzie. Im wcześniej zaczniecie, tym hojniej obdaruje Was przyroda. Przygotujcie album ze zdjęciami, które zachwycą innych, a być może nawet zachęcą ich do wizyty w Waszym azylu! Realizację tego zadania możecie już rozpocząć w październiku.
Na meldunki w formie elektronicznej czekamy do 15 marca 2015r. 
 
Zadanie 4. "Domki dla owadów";


Do owadów zapylających, należą oprócz pszczół, też trzmiele, murarki ogrodowe, pszczolinki, obrostki oraz motyle. Niestety, ze względu na obecnie panującą modę na ładnie przystrzyżone trawniczki oraz perfekcyjne wygrabywanie liści, owady zapylające mają coraz mniej naturalnych siedlisk i kryjówek. Proponujemy Wam wykonanie domków dla owadów. Postawcie je w miejscach ustronnych, w pobliżu ogrodów lub działek. A może każdy z Was zaprosi owady do swojego przydomowego ogródka? Jeden domek przywieźcie na Berdo! Tam co prawda nie brakuje dzikich terenów, ale chętnie zobaczymy Wasze konstrukcje!
Na meldunki w formie elektronicznej czekamy do 15 kwietnia 2015r.

Zadanie 5. Zadanie dowolne "Pokażcie jak oswajacie najbliższą przestrzeń";
 
W tym zadaniu pozostawiamy Wam całkowitą swobodę. Możecie zorganizować happening, spotkania, zabawy, wykonać plakaty, gazetki, foldery, itp.! Zaskoczcie nas swoją kreatywnością!
Na meldunki w formie elektronicznej czekamy do 10 maja 2015r

 

facebook_page_plugin