Rozkaz L. 3/2018 z 22 lutego

Sanok, 22 lutego, 2018 r.

Chorągiew Podkarpacka ZHP

Komendant Hufca Ziemi Sanockiej

im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego

Rozkaz L. 3/2018

Czuwaj!

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom, a szczególnie uczestnikom Spotkania Harcerskich Pokoleń w Domu Harcerza w Sanoku, składam życzenia wszelkiej pomyślności. Dzisiejszy dzień to święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. Data 22 luty nie jest przypadkowa – w ten dzień urodził się założyciel skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) oraz jego żona Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w USA. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci. W ten dzień harcerze myślą nawzajem o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku, czy tak, jak my dzisiaj, przy kominku. Często też Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy na cel charytatywny czy innej formy pomocy. Nasz hufiec ogłosił zbiórkę środków opatrunkowych na rzecz Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbiórka potrwa do 3 marca.

 

 

Dzień Myśli Braterskiej to także czas, kiedy z wdzięcznością myślimy o ludziach, którzy wspierają nasza pracę. Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom! Będziemy też dziękować podczas Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Śpiewamy dla Niepodległej”.

Informuję, ze kapituła odznaki honorowej „Zasłużony dla Hufca Ziemi Sanockiej”, za wspieranie pracy hufca, nadała srebrną odznakę kierownictwu PASS Polska:

Lp.

Imię i nazwisko, stopień

Funkcja

Numer odznaki

Pani dr Alicja Jaruga

Dyrektor PASS POLSKA

128

Pan Jaromir Wilusz

Prezes Zarządu PASS POLSKA

129

Dziękuję, w imieniu całej hufcowej wspólnoty, za życzliwość i zrozumienie dla naszej pracy. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Czuwaj!

  /-/ hm. Krystyna Chowaniec

facebook_page_plugin