Rozkaz L. 2/2018 z 10 lutego

Sanok, 10 lutego, 2018 r.

Chorągiew Podkarpacka ZHP

Komendant Hufca Ziemi Sanockiej

im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego

Rozkaz L. 2/2018

Czuwaj!

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej ogłaszam zbiórkę środków opatrunkowych: bandaże, gazy, kompresy, plastry, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (poza środkami w proszku). Odbiór zebranych przez gromady i drużyny środków opatrunkowych odbędzie się 22 lutego o godz. 16.00 i rozpocznie Spotkanie Harcerskich Pokoleń. Zebrane środki opatrunkowe zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznania, a stamtąd zostaną wysłane do różnych zakątków świata - Czadu, Indii, Togo, Zambii, Kamerunu czy Papui Nowej Gwinei, gdzie szpitale i punkty sanitarne prowadzą polscy misjonarze.

 

1.Informacje i zarządzenia:

1.1. Informuję, że komenda hufca w dniu 29 stycznia podjęła następujące uchwały:

  • uchwałę nr 2/X/2018 w sprawie przyjęcie sprawozdania z realizacji Planu kształcenia w roku 2017 oraz Planu kształcenia na rok 2018;
  • uchwałę nr 3/2018 w sprawie przyjęcia Planu budżetu hufca na rok 2018,
  • uchwałę nr 4/2018 w sprawie przyznania tytułu „Instruktor Roku 2017”.

1.2. Informuję, że tytuł „Instruktor Roku 2017” komenda hufca przyznała phm. Ewie Kseniak. Uroczyste wręczenie nastąpi w dniu 24 lutego, podczas Festiwalu Piosenki. Szczerze Druhnie Ewie gratuluję i dziękuję za piękną służbę.

3. Drużyny

3.1. Zamykam z wynikiem pozytywnym okres próbny gromadzie zuchowej przy Szkole Podstawowej w Strachocinie. Nadaję drużynie numer i nazwę – 25 Gromada Zuchowa „Leśne Ludziki”.

3.2. Zwalniam z funkcji drużynowej 54 Drużyny Harcerskiej im. Kurierów Beskidzkich ZWZ-AK Druhnę Klaudię Borczyk.

3.3. Powierzam obowiązki drużynowej 54 Drużyny Harcerskiej im. Kurierów Beskidzkich ZWZ-AK Druhnie Marcie Buszewskiej.

6. Harcerska Akcja Zimowa i Letnia

6.1. Zwalniam z funkcji kadrę biwaków zimowych w Strachocinie i Olchowej. Bardzo dziękuję za wykonanie zadania.

 

7. Mianowania instruktorów

7.5. Przyjęcie w poczet instruktorów:

7.5.1. Z dniem 21 grudnia 2017 r. przyjmuję przewodniczkę Iwonę Nowak w poczet instruktorów ZHP, z przydziałem służbowym do Hufca Ziemi Sanockiej Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

7.5.1. Z dniem 30 stycznia 2018 r. przyjmuję przewodniczkę Barbarę Sikorę w poczet instruktorów ZHP, z przydziałem służbowym do Hufca Ziemi Sanockiej Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

10. Wystąpienia instruktorów, zawieszenia instruktorów, skreślenia z listy członków

10.1. Podaję do wiadomości, że z dniem wydania rozkazu, na podstawie § 24, pkt. 1 Statutu ZHP, ustaje członkostwo w ZHP phm. Katarzyny Zgódko. Dziękuję Druhnie Kasi za lata służby w ZHP oraz zrealizowanie wielu trudnych i odpowiedzialnych zadań. Życzę pomyślności w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

12. Pochwały, wyróżnienia, nagrody:

12.1. Udzielam pochwały kadrze instruktorskiej biwaku w Strachocinie: phm. Katarzynie Chowaniec, dh. Izabeli Haduch – Wójcik, pwd. Natalii Mazur oraz kadrze młodzieżowej biwaku: Druhnnom Samueli Bałdyga, Annie Krzyżanowskiej, Lidii Przygórzewskiej i Druhom: Jakubowi Woźnemu i Hubertowi Kikiela. Dziękuję wszystkim uczestnikom biwaku za zdyscyplinowanie i miłą atmosferę.

12.2. Dziękuję za zorganizowanie i przeprowadzenie biwaku 9 DH w Olchowej phm. Marii Kurkarewicz i pwd. Dawidowi Grządzielowi.

Czuwaj!

/-/ hm. Krystyna Chowaniec

 

facebook_page_plugin