Rozkaz Specjalny L 1/2017 z 25 lutego

                                                                                                    Sanok, 25 lutego, 2017r.

  Chorągiew Podkarpacka ZHP

Komendant Hufca Ziemi Sanockiej

im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego

Rozkaz Specjalny L 1/2017

  1. 1. Wyjątki z  rozkazu L 8/2015 z 31 pażdziernika 2015 r. Naczelnika ZHP:

Podajędo wiadomości decyzję Przewodniczącego ZHP z dnia 28 września 2015 r. :

Brązowy Krzyż za Zasługi dla ZHP otrzymuje hm. Daniel Bielak. Chorągiew Podkarpacka

1.2. Wyjątki z rozkazu specjalnego L 1/2017 z dnia 22 lutego br. Naczelniczki ZHP:

Druhny i Druhowie,

W XXI wieku, w dobie globalizacji, internetu oraz w natłoku spraw życia codziennego coraz trudniej jest dostrzec drugiego człowieka, wykonać gest przyjaźni, uśmiechnąć się do nieznajomej osoby.

W Dniu Myśli Braterskiej życzę Wam wiernych przyjaciół, odwagi w okazywaniu uczuć
i pozytywnych emocji oraz by braterska postawa towarzyszyła Wam przez cały rok.

 

11.2. Listy Pochwalne Naczelnika ZHP

Wyróżniam Listem Pochwalnym następujące Druhny i Druhów:

Chorągiew Podkarpacka

pwd. Agnieszka Baranowska, Hufiec Ziemi Sanockiej

  1. Hufiec

             Druhny i Druhowie, serdecznie witam Was na uroczystym apelu z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a także przypadającego na dzień 23 lutego wspomnienia patrona harcerstwa polskiego, błogosławionego księdza podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

            To wielka radość, że są z nami Instruktorzy i Harcerze z Hufca ZHP Brzozów i Hufca Bieszczadzkiego ZHP im. Wincentego Pola. Serdecznie, w imieniu całej wspólnoty sanockiego hufca, witam Was serdecznie.

            Dzisiejszy świat potrzebuje ludzi odważnych i dobrych, ludzi potrafiących zatroszczyć się o siebie i swoje otoczenie, wrażliwych na krzywdę innego człowieka, ale także na ciągle postępującą dewastację naturalnego środowiska. Ludzi, którzy kochają swoją Ojczyznę, ale także szanują prawa innych narodów i ras. Harcerstwo ma na celu wychowanie właśnie takiego człowieka, takiego pokolenia. Zadanie przed nami ogromne i nie  latwe, ale tak bardzo zgodne z nauką chrześcijaństwa i zasadami demokracji.

            Świat byłby wspaniały, gdyby idea braterstwa stałą się podstawą relacji międzyludzkich i międzypaństwowych. Dołóżmy wszelkich starań, aby tak było. Wszak składając Przyrzeczenie Harcerskie zobowiązaliśmy się do pełnienia służby.

            Życzę nam wszystkim sił i wytrwałości oraz nieustającej wiary w głęboki sens harcerskich ideałów – pełnienia całym życiem służby Bogu, Ojczyźnie i innym ludziom.

           Czuwaj!

  

/-/ hm. Krystyna Chowaniec

facebook_page_plugin